МЗС розповіли про політичні кроки, зроблені для зближення України з Альянсом.

«План дій для України щодо членства в НАТО – так званий ПДЧ – є, стратегічно його погоджено давно, але тактичне рішення щодо його запровадження союзникам ще треба прийняти. Звісно, цього не станеться, якщо Україна не виконає низку вимог і не покаже прогрес у реформуванні оборонної галузі», – розповів заступник міністра закордонних справ України Єгор Божок в інтерв’ю «Інтерфакс-Україна».

Представник МЗС розповів про реформи, зроблені для вступу України в НАТО.

«Реформи галузі безпеки й оборони, розвідки, ЗСУ – все це є рухом до Плану дій щодо членства в НАТО, «який давно вже перебуває на нашому горизонті». Питання надання Україні Плану дій щодо членства принципово узгоджено в НАТО вже давно, і на сьогодні союзникам треба ухвалити тільки тактичне рішення», – сказав Божок.

На шляху до цього Україна зробила низку кроків. Наприклад, перевела оборонне відомство на стандарти НАТО. Ще треба втілити у Генштабі ЗСУ так звану J-структуру, яка притаманна всім країнам НАТО, але це питання технічне.

«Політичні кроки вже зроблені: ухвалений відповідний закон, президент його підписав. Ми дійсно маємо серйозний прогрес», – підсумував Божок.

Нагадаємо, віце-прем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Дмитро Кулеба вважає, що Україна цікава НАТО, тому її приєднання до Альянсу неминуче. На його думку, вступ країни до Альянсу можливий навіть з тимчасово окупованими територіями.

У Міноборони повідомили, що головним завданням відомства повинна бути максимальна здатність ЗСУ взаємодіяти з силами НАТО.

Україна підготувала необхідну військову базу для того, щоб приєднатися до Партнерства заради миру розширених можливостей НАТО (Enhanced Opportunity Partnership).

Только экстренная и самая важная информация на нашем Telegram-канале