В Україні з 10 червня дозволять відкрити бази відпочинку, якщо у відповідних областях буде дозволяти епідемічна ситуація.

Про це під час брифінгу повідомив міністр охорони здоров'я України Максим Степанов, передає Бізнес Схід.

«Згідно з нашим планом виходу з карантину, наступний етап починається з 10 червня. Цей етап передбачає, в тому числі, початок функціонування баз відпочинку. Всі ці бази відпочинку можуть функціонувати, виходячи з дотримання правил, які встановлюються Міністерством охорони здоров'я. Вони вже все розроблені, розміщені на сайті Міністерства охорони здоров'я », - сказав міністр.

Максим Степанов підкреслив, що відновлення роботи баз відпочинку в кожному регіоні буде залежати від епідемічної ситуації: якщо область буде відповідати критеріям переходу на наступний етап пом'якшення карантину, то тільки в цьому випадку можуть відкрити бази.

Також Міністерство охорони здоров’я України оновило вимоги до санаторіїв та інших закладів відпочинку на період карантину у зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19). Текст постанови з тимчасовими рекомендаціями щодо організації протиепідемічних заходів оприлюднено на офіційному сайті міністерства.

Згідно з документом, на вході до закладу має бути обладнане місце для дезінфекції рук з відповідними засобами. На рецепції має бути захисний екран, або ж персонал має працювати в захисних щитках чи окулярах. Для уникнення черг на рецепції рекомендовано передбачити можливість попередньої онлайн-реєстрації відвідувачів.

В приміщеннях поза номерами гостям дозволяється перебувати лише у захисних масках. В місцях потенційного скупчення відвідувачів має бути нанесене маркування для забезпечення дистанції не менше 1,5 метри. Розміщення пляжного обладнання (шезлонгів, роздягальнь, ногомийок тощо) також має відповідати принципу соціального дистанціювання.

На організацію харчування розповсюджуються вимоги МОЗ до закладів харчування від 2 червня 2020 року. Також рекомендується, за можливості, організовувати харчування в номерах або ресторанах, обідніх залах тощо за системою замовлень.

Дезінфекцію поверхонь з якими контактують відвідувачі, у всіх громадських та службових зонах (стійка реєстрації, столи, стільці, ручки дверей, кнопки ліфтів, роздягальні, сходи тощо) необхідно проводити кожні 3-4 години.

Запропоновані рекомендації стосуються колективних засобів розміщення (окрім готелів та аналогічних засобів розміщення), в тому числі баз відпочинку, майданчиків для кемпінгу, хостелів, оздоровчих таборів, таборів праці та відпочинку (крім дитячих закладів оздоровлення та відпочинку), санаторіїв і пансіонатів.

Только экстренная и самая важная информация на нашем Telegram-канале