Економічний експерт Борис Кушнірук вважає, що через недолугість влади та карантинних обмежень, українцям не варто очікувати покращення економічної ситуації, а варто готувась до найгіршого.

Про це він розповів інтернет-виданню Новости Украины — From-UA.

Коментуючи нещодавню заяву Сологуба щодо пожвавлення економіки України, Борис Кушнірук відмітив, що не варто передчасно радіти, адже якщо карантинні обмеження продовжаться, то на країну чекає катастрофа.

«Очевидно, що після того, як все було паралізовано у квітні, в травні воно не могло не відскакувати. Інша справа, що сукупність дій влади, з одного боку, недолугої системи карантинних обмежень, з другого боку, ми і економіку не втримали, і не зупинили поширення епідемії. В результаті ми опинилися в ситуації двох поганих варіантів. У нас і паралізована економіка, і при цьому очевидно, що пандемія буде поширюватися в Україні за якоюсь своєю траєкторією, яку ми можемо не зовсім розуміти. Я не думаю, що вона вже така жахлива, але все рівно це буде паралізувати будь-яку діяльність. Якщо влада почне вводити нові карантинні обмеження, ситуація стане взагалі катастрофічною в економіці. Бізнес опинився в ситуації жахливої невизначеності. Я вже не кажу, що втрачаються оборотні кошти і можливості для залучення інвестицій тощо. Я очікую, що з осені ми будемо сповзати в більш глибоку модель економічної кризи. Не відновлення, а погіршення ситуації», - пояснив експерт.

Він також наголосив, що фінансова криза зачепить без вийнятку усіх, а особливо, бізнес.

«Це буде означати, що у влади буде все менше коштів. Це буде означати зростання проблем у бізнесу, бо у населення не буде доходів, а у бізнесу не буде продажу товарів та послуг. В результаті всі будуть впадати в стан замерзання, це буде варіант, коли ти опустився до якогось рівня, а потім вже не спроможний ні піднятися, нічого. При тому ми не розуміємо, що буде робити влада, а ось ця невизначеність в діях влади для бізнесу є вбивчою, тому що ти не знаєш, як будувати свою поведінку: чи потрібно відновлювати діяльність, чи потрібно її повністю зупинити. І це для бізнесу є дуже суттєвим фактом», - резюмував Кушнірук.

Только экстренная и самая важная информация на нашем Telegram-канале