Київ врятує лише комплексна забудова, в якій забудовник, який хоче заробити гроші на ЖК чи ТРЦ, має створити відповідну інфраструктуру за власні кошти. Про це в ексклюзивному коментарі інтернет-виданню Новости Украины – From-UA розповів український спортивний журналіст та політик, телеведучий, народний депутат України VII скликання (2012—2014) Ігор Мирошниченко.

Коментуючи ситуацію навколо книжкового ринку «Петрівка», начебто його будуть зносити під черговий ТРЦ, наш співрозмовник зауважує наступне: «На жаль, у нас будь-яке місце, яке ще не зайняте ЖК, намагаються ним забудувати. І ринок “Петрівка” - це не єдине місце, якому загрожує забудова, тому що забудовники хочуть вичавити максимум прибутків із київській землі».

«Звичайно, найвигідніше і найприбутковіше — будувати житловий комплекс, ну а на другому місці — це ТРЦ, безперечно. Невигідно будувати парки, садочки, школи, лікарні — це те, що необхідно будувати, але на цьому на заробиш гроші», - додає нардеп.

Політик підкреслює, що закон у вигляді Генерального плану абсолютно не є переконливим для забудовників, бо Департамент архітектури на чолі з паном Свистуновим завжди може видати місто-будівлі умови на забудову будь-якої земельної ділянки з будь-яким цільовим призначенням, зазначивши за умову зміни цільового призначення бо утвердження нового Генерального плану.

«Але для цього забудовникам чекати таких умов не потрібно. Вони беруть місто-будівлі умови, які дає пан Свистунов, і заходять на будівництво негайно і відразу. Вони знають, що в українському законодавстві, на жаль, існує велетенська дірка, яка полягає у тому, що немає жодного органу, який міг би фізично перешкодити будувати, коли у забудовника немає документів. І сьогодні єдина можливість зупинити таку свавільну забудову всупереч Генеральному плану — це спротив громади», - наголошує журналіст.

Ігор Мирошниченко має надію на те, що на ринку “Петрівка” такий спротив громади буде.

«Якщо його не буде, то немає сумніву, що забудовники реалізують свої наміри. І повірте, це не є нагальна потреба в ТРЦ. Наприклад, у кожному мікрорайоні є потреба у будівництві або створенні сільськогосподарських ринків фермерських, але їх немає, тому у нас стихійна торгівля на вулиці. ТРЦ — вони, по ідеї, не погані, якщо їх в дозованій кількості і в правильних місцях розмістити, при цьому закривши МАФи, які є відрижкою початку 90-х і спотворюють наше місто. Але, на жаль, в ТРЦ не створюють робочих місць для тих, хто працює у кіосках, а просто роблять все для того, аби заробити чергові кошти на тих, в кого є гроші, а не тих, хто користається МАФами, бо у нього невеликі статки», - звертає увагу політик.

Тому, за словами нашого співрозмовника, сьогодні треба робити, як мінімум, перші три кроки. Перше — це створити орган, який матиме не лише право приписі робити, але і повноваження фізично зупиняти незаконне будівництво, і при цьому демонтувати те, що вже забудовано. Друге — ми маємо жорстко дотримуватися Генерального плану, нині чинного. А не того, який колись може бути на догоду забудовникам ухвалений. Ну і третє — без зонування, без планування і того, що має у місті бути в тому чи іншому мікрорайоні, у нас ніколи нічого не буде, бо ми розуміємо, що ТРЦ і ЖК у нас побудують, але як люди, які будуть приїжджати у ТРЦ, будуть паркуватися, як вони будуть звідти виїздити, як вони будуть жити чи де їх діти будуть вчитися — це нікого не хвилює.

«Тому має бути комплексна забудова, в якій забудовник, який хоче заробити гроші на ЖК чи ТРЦ, має створити відповідну інфраструктуру за власні кошти. Тоді це буде ефективно і логічно, інакше в цьому не буде ніякого сенсу», - резюмував наш співрозмовник нардеп Ігор Мирошниченко.

Только экстренная и самая важная информация на нашем Telegram-канале