Місцеві вибори, які відбудуться 25 жовтня, будуть проходити по всій Україні, крім тимчасово окупованих територій. Також є вірогідність, що вибори не зможуть відбутися в деяких прифронтових населених пунктах.

Про це у ході круглого столу "Новий адміністративно-територіальний устрій України" в Інституті Горшеніна повідомила нардепка, голова підкомітету з питань виборів Аліна Загоруйко, пише PRпортал.

"Буде окремо вивчатися питання тих територій, які на підконтрольній Україні території, але військово-цивільні адміністрації, можливо, на місці краще бачать ситуацію, якщо до ЦВК подадуть своє бачення що на тій території неможливо проводити вибори, ЦВК буде змушена прийняти рішення про неможливість проведення виборів", - пояснила парламентерка.

Вона додала, що є питання виборчої техніки – де відбудуться чергові, а де перші вибори.

"Ми розуміємо, що у зв'язку з новим терустроєм на базі районів будуть проведені перші вибори, в обласні ради чи вибори міського голови – чергові вибори. Потрібно сказати, що у процесі розробки кодексу і його вдосконалення ми вдосконалили виборчі процедури, кодекс виписувався під новий адміністративно-територіальний устрій, тому процедури синхронізовані, великих ризиків в організації я не бачу", – повідомила Аліна Загоруйко.

Нагадаємо, що 16 липня Верховна Рада України ухвалила правки у виборче законодавство. Зокрема, Рада встановила межу для самовисування у 10 тис. населення (партизація). У містах з більшим населенням буде пропорційна система з відкритими списками, можна буде висуватися тільки від партії чи її осередку.

Парламент вирішив не змінювати так званий кандидатський мінімум для просування кандидата в територіальному виборчому списку і лишила його на рівні 25%. Пропонували 5% та 50%.

Кандидати в депутати, які отримали кількість голосів виборців на рівні чи вище 25%, будуть розміщені на початку територіального виборчого списку відповідної організації партії в порядку зниження кількості голосів виборців.

Також парламент змінив форму виборчого бюлетеня. Він має стати більш зрозумілим для виборця. Впроваджено так званий трафаретний принцип бюлетеня, де партія обирається разом з кандидатом.

На засіданні 17 липня Верховна Рада ухвалила постанову про утворення та ліквідацію районів. Вона передбачає ліквідацію 490 районів та створення 136 нових, "укрупнених".

Только экстренная и самая важная информация на нашем Telegram-канале