Загибель медика-військовослужбовця в зоні проведення операції Об'єднаних сил під час евакуації тіла загиблого захисника України, викликала запізнілу реакцію президента України, який зажадав точну інформацію про подію. Однак факт того, що не наступило оперативної реакції Зеленського, в суспільстві сприйняли з невдоволенням.

Радник глави офісу президента з антикризових комунікацій Михайло Подоляк повідомив в інтерв'ю "Радіо Свобода", що це його вина в тому, що не було оперативної реакції від глави держави. "Це, звичайно, ненормально. І, звичайно, це недоробка не президента, а недоробка якраз тих структур, якими якраз я займаюся. Це, по суті, — моя недоробка, якщо вже на те пішло", – розповів Подоляк.

Подоляк повідомив, що йому в той момент треба було діяти різкіше і жорсткіше. Проблема з'явилася через його м'який підхід до людей. Подоляк зазначив, що в той момент, коли сталася трагедія, йому треба було "дуже жорстко і дуже швидко, і змушувати людей виконувати їх прямі функціональні обов'язки, незалежно від їх статусу".

"На жаль, не всі люди розуміють, що швидкість реагування – це обсяг спокою суспільства. Не всі це розуміють, і не вдається м'якими словами це пояснити", – заявив Подоляк, зазначивши, що затримка реакції на добу залежала так само від того, що інформація про те, що трапилося надходила з різних джерел, і була часто суперечливою.

Саме через те, що Зеленський хотів отримати максимально точні дані про трагедію, з'явилася затримка в його реакції. "Президент в цей же день викликав до себе інфраструктурних людей (зокрема, начальника Генштабу і профільного заступника офісу президента) і відправив їх туди, щоб отримати звідти інформацію", – сказав Подоляк.

Только экстренная и самая важная информация на нашем Telegram-канале