Іран не буде компенсувати компанії «Міжнародні авіалінії України» вартість літака, який Тегеран випадково збив у січні.

Оскільки пасажирський літак був застрахований європейськими фірмами, платити мають саме вони, заявив в понеділок глава Центральної страхової організації Ірану Голамреза Сулеймані, передає Reuters.

«Український літак застрахований в Україні європейськими компаніями, а не іранськими (страховими) компаніями, – сказав Сулеймані. – Отже, ці європейські компанії повинні виплатити компенсацію».

Елітна Революційна гвардія Ірану збила літак «Міжнародні авіалінії України» ракетою «земля-повітря» 8 січня відразу після того, як літак вилетів з Тегерана. Влада Ірану пізніше визнала це «катастрофічною помилкою» військових сил, які перебували в стані підвищеної готовності під час протистояння з США.

Коментарі Сулеймані стосуються вартості літака і не мають відношення до можливої компенсації сім'ям жертв, переговори про яку ведуться.

Президент Володимир Зеленський заявив у лютому, що Україну не влаштовує розмір компенсації, яку Іран запропонував сім'ям українців, загиблих у результаті інциденту. Українські офіційні особи заявили, що Україна докладе всіх зусиль, щоб максимально збільшити розмір компенсації.

Минулого місяця іранські і українські офіційні особи провели переговори про компенсацію, ще один раунд призначено на жовтень.

Только экстренная и самая важная информация на нашем Telegram-канале