Екс-нардеп, редактор і журналіст інтернет-видань, громадський діяч руху за збереження історичної забудови міста Києва Ігор Луценко вважає, що є великі сумніви щодо готовності Білорусі до радикальних демократичних перетворень.

Про це він розповів інтернет-виданню Новости Украины — From-UA.

Коментуючи нещодавню появу у спільноті Фейсбук питання про те, як ви ставитесь до ідеї єдиної держави на території України і Білорусі Ігор Луценко зазначив, що наразі про це зарано говорити, однак відмітив, що білоруси все більше стають проєвропейськими.

«Зараз про подібні ідеї взагалі передчасно говорити. Та й взагалі якась спільна держава — це взагалі анахронізм. Але головне це ставлення українців і уявлення українців про Білорусь, на жаль, просто катастрофічно помилкове. Всі чомусь вважають, що, там суцільна “вата”. Це неправда. За останній лише рік там від 20 до 30% зросла кількість прихильників європейського курсу, натомість зменшилася кількість прихильників союзу з РФ з 60 до 40%. Тобто зараз практично за рік зрівнялися настрої проросійські і проєвропейські», - пояснив він.

Колишній нардеп також наголосив на тому, що якщо такі проєвропейські настрої у білорусі і далі зростатимуть, то вона стане Україною №2.

«На хвилиночку, якщо це продовжиться, то це буде Україна №2 по соціології, буквально через рік. Мене цікавила готовність українців взагалі з кимось інтегруватися. Очевидно, що вона недостатня зараз. Ми бачимо, що люди взагалі не мислять геополітично, а багато хто коментує, що “давайте дивитися у свою тарілку”. Якщо ми хочемо програти, то очевидно, що треба дивитися лише у свою тарілку. Натомість щоб виграти, треба всюди, де тільки можна, нав'язувати свою гру, а Білорусь — це найбільш зручна територія для цього, це чудові люди, і взагалі перспективи у нас прекрасні», - сказав співбесідник.

Луценко також зазначив, що по факту Лукашенко програв на виборах, однак не впевнений, що сусідня країна готова до кардинальних змін, у яких він перестане бути їхнім президентом.

«Мені здається, що він там не обраний, дивлячись з тієї соціології, що є. Мені здається, що все-таки він програв. Тобто я не на місці, я на правах якогось спостерігача місцевого не можу щось говорити, але принаймні з даних з других рук мені здається, що він просто настільки обрид значній частині білорусів, що він не набрав достатньої кількості голосів. А з іншого боку, чи готова Білорусь до радикальних демократичних перетворень, тут є великі сумніви. Ми бачили, наскільки у нас це важко йде попри те, що здає владу, як Кучма, чи тікає, як Янукович, а потім знов виявляється, що повернення на круги своя відбувається. Тому це такій сторічний закон, якій можливо, з першого разу не спрацює, але будемо сподіватися, можливо, і з першого разу спрацює», - резюмував журналіст.

Только экстренная и самая важная информация на нашем Telegram-канале