Рада Безпеки ООН проведе у середу, 2 грудня, неформальну зустріч (за "формулою Аррії"), присвячену виконанню Мінського пакета заходів від 2015 року.

"Очікується проведення 2 грудня засідання за "формулою Аррії", присвяченого темі України", - повідомило РИА Новости джерело у Радбезі. За його словами, тема неформальної зустрічі - реалізація Мінського пакета заходів.

Джерело агентства уточнило, що до участі запрошені повпред самопроголошеної "Луганської народної республіки" у контактній групі щодо Донбасу Владислав Дейнего та представник "Донецької народної республіки" у контактній групі, очільниця МЗС "ДНР" Наталія Ніконорова.

Довідка

Засідання членів Ради Безпеки ООН за формулою Аррії - неформальні зустрічі, організовувані членом або членами Ради Безпеки з метою проводити у приватному порядку відвертий обмін думками з використанням гнучких процедурних рамок і за участю осіб, яких було б корисно заслухати і яким вони хотіли б щось повідомити. Такий формат засідань названо на честь венесуельського дипломата Дієго Аррії, який почав застосовувати цю практику у 1992 році як представник Венесуели у Раді (у 1992-1993 роках), повідомляє Вікіпедія.

Мінські угоди - про що йшлося раніше:

  • 13 листопада глава української делегації в Тристоронній контактній групі з питань врегулювання російсько-українського конфлікту на Донбасі Леонід Кравчук заявив, що другі Мінські угоди, підписані у лютому 2015 року, є "політичною петлею на шиї України", яка заважає ухваленню рішень.
  • 5 листопада глава делегації Києва в ТКГ щодо Донбасу Леонід Кравчук заявив, що Україна пропонує план дій з врегулювання російсько-українського конфлікту в регіоні. Ініціатива базується на виведенні всіх іноземних військ з ОРДЛО і проведення виборів орієнтовно 31 березня 2021 року.
  • 5 жовтня ексочільник українського МЗС Павло Клімкін заявив, що з першого дня після підписання Мінських домовленостей було зрозуміло, що у разі, якщо документ читати буквально, виконати це неможливо.
Только экстренная и самая важная информация на нашем Telegram-канале