Віталій Бала переконаний, що за всі часи незалежності нашої країни ми ще не мали у США настільки сильної підтримки, яка буде за правління Джо Байдена.

Про це директор Агентства моделювання ситуацій розповів інтернет-виданню Новости Украины — From-UA.

Коментуючи інавгурацію Байдена та відповідаючи на питання про те, що зміниться після цього для України, Бала зазначив, що для нас це хороший шанс на посилення протистояння з РФ.

«Перше, що треба зазначити, це буде президент, який знає Україну, який бував тут не один раз. І він призначає команду, людей, які також знають Україну і які також бували тут. Є сподівання на те, що є розуміння тих процесів, які відбуваються в Україні, і можна розраховувати на щирі відносини і співпрацю. Головна проблема для України полягає у тому, що зараз дуже багато питань загальних, і Байдену треба вирішувати питання всередині, і це може деякою мірою відволікти його і по часу, і по зусиллям відносно України. Але, по великому рахунку, вперше в незалежній історії України у нас є сподівання на те, що співпраця з США вийде на інший реально стратегічний рівень, і це дуже важливо в контексті агресії Росії», - пояснив він.

Експерт також і прокоментував закиди щодо того, що Байден віце-президент і Байден президент — це взагалі різні люди.

«Це можна говорити тільки по правам і можливостям, які є у президента і у віце-президента. Я би так питання категорично не ставив. Ще раз хочу підкреслити. Байден має відношення до України як позитивне, так і певною мірою негативне, бо ми знаємо, що були спроби втрутитися в його виборчу кампанію через тиск на його сина, і ці люди повинні понести відповідальність. Але загалом це може бути найсприятливіша ситуація, як я вже казав, за всю історію незалежної України», - резюмував співрозмовник.

Только экстренная и самая важная информация на нашем Telegram-канале