У 2020 році українці потрапили в трійку лідерів за кількістю громадян, які попросили притулку в Польщі. Про це повідомляє «Польське радіо».

Всього ж у минулому році до польського уряду звернулися за наданням притулку майже три тисячі осіб, з яких більшість росіян і білорусів. Так, найбільше заяв на отримання притулку в Польщі подали росіяни – 1 283 громадянина РФ. За ними 407 білорусів та 317 українців.

Також зверталися і громадяни Афганістану та Таджикистану. Таких було 120 і 87 осіб відповідно.

Згідно з даними польського Управління з питань іноземців, Польща в 2020 році отримала в два рази менше заяв на отримання міжнародного захисту. У минулому році таких заяв було 2,8 тисячі, а в 2019 році – близько 4,1 тисячі.

В управлінні таке явище пов’язують зі світовою пандемією COVID-19, через яку майже у всіх країнах був введений жорсткий карантин і обмеження на подорожі.

Там також відзначили, що 244 тисячі українців мають дійсний дозвіл на проживання у Польщі. Зокрема в минулому році 29 тисяч українських громадян отримали дозволи на перебування в цій країні. Це найбільша кількість дозволів, яка була видана іноземцям польським урядом.

Так, згідно з даними установи, в 2020 році в Польщі також дозволи на проживання отримали громадяни Білорусі – 3,2 тисячі, Грузії – 2,4 тисячі, Молдови – 1,2 тисячі та Південної Кореї – 500 осіб. Більшість виданих дозволів на проживання у Польщі пов’язана із роботою.

Нагадаємо, на кордоні з Польщею затримали більше 100 українців і молдаван з фальшивими документами.

Только экстренная и самая важная информация на нашем Telegram-канале