Зеленський, Коломойський і Ахметов розвели колективний Захід, тобто наша бюрократія переграла їхню демократію. Про це корреспонденту Новини України - From-UA розповів співзасновник Інституту енергетичних стратегій та Інституту енергетичних досліджень Юрій Корольчук.

Коментуючи вчорашнє голосування по Вітренко, на якому, наш співрозмовник зауважує наступне: «Ні Зеленський, ні Коломойський, ні Ахметов не зацікавлені у Вітренко, він рівновіддалений від них всіх. Вони вимушені з ним працювати».

«Ця людина представляє інтереси тих фінансових груп, які в тому числі підтримують газових трейдерів, інші компанії, які зацікавлені працювати в Україні, в тому числі на енергетичному ринку, готові газом торгувати, і вугіллям, і електроенергією, і на нафтосектор готові виходити. Це інше крило, яке підтримує того ж Коболева», - додав аналітик.

За словами нашого співрозмовника, Коболев сьогодні — це умовний образ, тому що там є поділені всі сектори. Той же Вандерленд, який займається продажами газу, підземними сховищами. Той же Мандрів, який сидить на кредитуванні. У Коболева залишилась тільки частина повноважень.

«Можна було б зіронізувати і сказати, що він скрепки закуповує для “Нафтогазу”, але це щось близьке до цього. Тобто реальні рішення він не приймає, на жаль для нього. Вітренко — це ті інші групи, які б хотіли працювати на тому полі, на якому працює сьогодні “Нафтогаз”. Наприклад, їх цікавість в першу чергу продаж газу компанії “Укрвидобування”. Часто побутує думка така, вона, в принципі, також на поверхні, що газсбутам Фірташа вигідно, щоб “Укрвидобування” продавала газ не тільки їм. Не тільки газсбути і інші трейдери, які працюють в Україні, українські і власне великі міжнародні компанії, вони зацікавлені у тому, щоб компанія “Укрвидобування” продавала свій газ на біржі, і вони його могли купити і продавати далі споживачам. А так монополія “Нафтогазу” і тих людей, які його контролюють, зберігається», - зауважив експерт.

На думку Юрія Корольчука, той же Коломойський і Ахметов, в принципі, і не проти його підтримати, але ж вони розуміють, що це по їхню душу прийшли. Дивіться, що сталося насправді, коли прийняли вчорашнє рішення? Це ж не було рішення по Вітренко, це було рішення по організаційній частині призначення виконуючим обов'язків міністра Кабміну України. А сам документ про призначення Вітренка, його і не буде тепер.

«Тобто мова йшла про те, що якби його призначили першим віце-прем'єром і міністром енергетики, то міністр енергетики — це просто доповнення таке. Наскільки відомо, питання ще досі стоїть гостре. Що почали б хитати Шмигаля, і він би пішов рано чи пізно. Скоріш за все, що він і піде. Так от питання було те, що Вітренко став в.о. прем'єр-міністра, і все. І далі б запустився механізм більших торгів, ніж ми бачимо сьогодні зараз. А так Зеленський, Коломойський і Ахметов розвели колективний Захід, тобто наша бюрократія переграла їхню демократію. Люди дивувалися: то Коломойський підтримує Вітренка, то не підтримує, а Ахметов підтримує, а Зеленський потім зустрічається і каже: “Так, ми вас підтримуємо, ми зберемо голоси за вас”», - роз’яснює аналітик.

«Група, яка навколо Зеленського, вони що зробили? Вони коли прийшли до влади, все що залишалось, “Енергоатом”, вони туди влізли, туди вліз і Коломойський, і Ахметов частково, під контролем Зеленського і його людей. Але ж є “Нафтогаз”, він також цікавий, а туди залізти не можна, там все закрито, як замок середньовіковий: окопи, штирі, катапульти. І тут ідеальний варіант — є Вітренко. От чому вони і підтримують його, і Зеленський в першу чергу», - резюмував наш співрозмовник співзасновник Інституту енергетичних стратегій та Інституту енергетичних досліджень Юрій Корольчук.

Только экстренная и самая важная информация на нашем Telegram-канале