Спеціальний доповідач ООН з питань позасудових страт Аньєс Каламар направила офіційне послання владі Іранської республіки Іран. У документі висловлюється недовіра до висновків розслідування знищення іранськими ППО українського літака в січні 2020 року, повідомляє newsru.co.il.

Згідно з офіційною версією Тегерана, загибель всіх 176 осіб, які перебували на борту, стала результатом помилки. Через п'ять днів після вбивства американцями генерала Касема Сулеймані оператор радара прийняв літак за ракету, після чого було здійснено перехоплення цілі.

Каламар зазначає, що надані іранською стороною докази непереконливі: "Я не можу стверджувати, що літак був знищений цілеспрямовано. Однак без чітких і ясних відповідей подібні підозри розвіяти неможливо. Питання про ненавмисність залишається відкритим".

Зокрема, залишається без пояснень похибка в діях радара. Літак сплутати з ракетою практично неможливо. Якщо радар ні відкалібрований, чому цього не помітили раніше? Чому ніхто не звернув уваги на різницю в польотних даних ракет і літаків? Чому літак, що отримав дозвіл на перебування в повітряному просторі, був прийнятий за мету? Чому не було обміну інформацією між цивільними диспетчерами і системою ППО, що є базовою умовою повітряного сполучення?

Представник ООН заявляє, що знищення літака стало грубим порушенням прав людини. Вона висловлює здивування тим, що Іран, чекаючи ескалації конфлікту з США, просто не закрив повітряний простір.

20 лютого Іран завершив розслідування авіакатастрофи МАУ.

Як відомо, 8 січня 2020 року - через п'ять днів після вбивства генерала КВІР Касема Сулеймані в аеропорту Іраку - в столиці Ірану український літак МАУ збили військові Корпусу вартових Ісламської революції (КВІР), коли той вилітав з аеропорту Тегерана. У результаті загинули 176 осіб, зокрема, український екіпаж.

11 січня 2020 року Іран визнав, що збив пасажирський літак авіакомпанії МАУ. До цього нібито призвів людський фактор: військові помилково прийняли авіалайнер за ворожу ціль після удару американського безпілотника, в результаті якого загинув високопоставлений іранський військовий генерал в Іраку.

У липні 2020 року в Ірані заявили, що катастрофа Boeing компанії "Міжнародні авіалінії України" була викликана неправильною настройкою системи протиповітряної оборони.

Іран затягував з наданням інформації та рішенням про компенсацію сім'ям загиблих. Іран передав Франції "чорні ящики" літака МАУ тільки влітку. Заступник міністра закордонних справ України Євген Єнін розповів, що розшифровані дані підтверджують, що було "незаконне втручання в літак".

30 грудня стало відомо, що Іран виділить $ 150. 000 сім'ям кожної з жертв катастрофи рейсу PS752 (літака МАУ). Канаду не влаштовує така пропозиція Ірану.

31 грудня 2020 року Іран "з п'ятої спроби" передав Україні проект технічного звіту про причини катастрофи літака МАУ в Тегерані.

Только экстренная и самая важная информация на нашем Telegram-канале