Україна перейде на літній час
02.03.2021 09:42

Переведення годинника на літній час у 2021 році в Україні відбудеться в останню неділю березня. У цьому році переведення годинників припадає на ніч з 27 на 28 число. Стрілку годинника потрібно буде повернути на одну годину вперед о 3:00.

Про це пише Lenta.UA

Зовсім необов'язково робити це саме вночі. Головне не забути перевести стрілки годинника вранці 28 березня. Багато гаджетів оновлюють час автоматично.

Традиційно в Україні переведення годинників відбувається двічі на рік. Перехід на зимовий час регламентований постановою Кабінету міністрів №509 "Про порядок обчислення часу на території України" від 13 травня 1996 року. Згідно з ним, щорічно в останню неділю жовтня о 4:00 стрілка годинника переводиться на годину назад.

Довідка:

Перехід на "зимовий" і "літній" час проводиться більш ніж в 110 країнах, щоб наблизити адміністративний час до сонячного і знизити споживання енергоресурсів в індустріальних містах. Вперше годинникову стрілку перевели у Великобританії в 1908 році. На наших землях перехід на літній час вперше відбувся в 1917 році, а з 1981 року перехід на літній і зимовий час став регулярним.

Завдяки переходу на літній час більш повно використовується світловий день, і скорочується споживання електроенергії вечорами в будівлях і на вулицях.