Зараз відбувається суттєве послаблення, погром українства по всіх європейських країнах. Про це в ексклюзивному коментарі інтернет-виданню Новости Украины – From-UA розповів заступник керівника секретаріату товариства зв'язків українців з закордоном “Україна — світ” Володимир Гонський.

Коментуючи інформацію про те, що начебто посол Словаччини збирається віддати за російську вакцину Карпатську Україну, наш співрозмовник зауважує наступне: «Це люди офіційні, і будь-яке висловлювання, по-перше, формує суспільну думку держави, по-друге, відображає її думку».

Нашому співрозмовнику доводилося бувати у Словаччині, і за його словами, там багато живуть нащадків русинів, тобто українців. Але там, і про це ми мало знаємо і говоримо, відбувся суттєвий, можна сказати, майже погром українства. Про це також треба говорити, тому що майно, зокрема і палац культури ім. Духновича, і радіостанція була ще з радянського часу — зараз це все по факту відійшло в розпорядження так званих русинських організацій.

«Там є русини, які вважають себе окремою нацією і достатньо вороже настроєні до українства, і є русини-українці, які вважають, що русини це і є українці. І якщо юридично воно належить обом організаціям, то фактично за рахунок більшого фінансування воно розпоряджається більшою мірою русинськими організаціями. Це, можливо, немає прямого відношення до цього висловлювання, але, на жаль, у нас мало хто цим турбується. І взагалі мало хто турбується, що русинство зараз розповсюджується не тільки в Словаччині, воно пішло вже і на інші країни, тому що за якимось стандартами ЄС вони просто отримують окреме фінансування. І це велика проблема, яка вже шкодить зарубіжному українству, а ми про це не говоримо. І як наслідок послаблення українства за кордоном от такі люди можуть собі дозволяти офіційні висловлювання образливі і принизливі», - зауважує культуролог.

За словами експерта, це відображення тільки перших дзвіночків.

«Головна теза, це те, що зараз відбувається суттєве послаблення, погром українства по всіх європейських країнах. Тут і пропагандистська роль Росії, і зацікавленість певних країн в послабленні українства, ну і, звичайно, природна асиміляція. І це реальний стан у Європі взагалі і зокрема в нашій братній країні Словаччині. Я сподіваюсь, що це висловлювання все ж таки буде якимось чином пом'якшене і будуть якісь офіційні пом'якшувальні дії, але ми маємо розуміти реалії і наслідки цих реалій і, звичайно, на це реагувати», - резюмував наш співрозмовник заступник керівника секретаріату товариства зв'язків українців з закордоном “Україна — світ” Володимир Гонський.

Только экстренная и самая важная информация на нашем Telegram-канале