Україна направила до Офісу прокурора Міжнародного кримінального суду (МКС) чергове інформаційне повідомлення щодо серйозних порушень міжнародного гуманітарного права з боку представників Росії під час боїв за Іловайськ та оборони Донецького аеропорту.

Відповідне повідомлення підписав та направив заступник генерального прокурора України Гюндуз Мамедов, передає Depo.ua з посиланням на прес-службу Офісу генпрокурора.

Як зазначається у повідомленні, прокурори зібрали факти та докази, що підтверджують віроломне вбивство та поранення українських військових під час подій під Іловайськом 29 серпня 2014 року та при обороні Донецького аеропорту 19-21 січня 2015 року. Повідомлення, яке направили у МКС, підготовлене на основі матеріалів кримінальних проваджень, фото та відео з відкритих джерел, а також зібраних речових доказів.

"Віроломні вбивства та поранення військовослужбовців Збройних Сил та інших військових формувань України відбувались на тлі гуманітарних домовленостей. Під час забезпечення у районі Іловайська "зеленого коридору" для виходу з оточення українських військовослужбовців, які склали зброю, по них, а також по автомобілю з символом "Червоного Хреста", було здійснено інтенсивні обстріли. Це призвело до загибелі 366 українських військових, 429 – отримали поранення різного ступеню тяжкості, 300 – потрапили у полон, 24 – зникли безвісти", - нагадують в прокуратурі.

Також зазначається, що під час оборони Донецького аеропорту так званий "міністр оборони ДНР" та ЗС країни-окупанта запросили режим "тиші" для евакуації з поля бою тіл загиблих та поранених, але потім це перемир’я використали для прихованого мінування позицій ЗСУ та віроломного підриву мін. Тоді загинуло 25 військовослужбовців, 22 – захоплено у полон, одного полоненого було вбито.

У Офісі генпрокурора наголошують, що віроломне вбивство в умовах збройного конфлікту є воєнним злочином та порушує статтю 37 Додаткового протоколу до Женевських конвенцій 1949, що забороняє "вбивати, завдавати поранення або брати в полон противника, вдаючись до віроломства".

Зазначимо, що в грудні 2019 року українські прокурори вже передавали до Офісу прокурора МКС інформацію щодо позасудових страт українських військовослужбовців під час подій в районі Іловайська. Загалом до Міжнародного кримінального суду Офісом Генерального прокурора загалом направлено 19 звернень з фактами порушень міжнародного гуманітарного права та прав людини на тимчасово окупованих територіях Криму та Донбасу.

Нагадаємо, у грудні 2020 року Міжнародний кримінальний суд (МКС) завершив попереднє вивчення ситуації в Україні щодо міжнародного збройного конфлікту на Донбасі та в анексованому Криму.

Довідка: У середині серпня 2014 року українські військові та добровольці зуміли взяти під контроль більшу частину Іловайська, але після того, як 23–24 серпня в район бойових дій увійшли російські війська, українські бійці опинилися в оточенні. Потім бойовики і російські військові заявили, що готові випустити українців, 29 серпня було створено коридор, але російська сторона порушила домовленості: коли українські військові організованими колонами почали рух із міста, їх обстріляли.

Слідство офіційно підтвердило загибель 366 українських військовослужбовців.

14 серпня 2017 року Генеральна прокуратура України оприлюднила результати розслідування Іловайської трагедії. За даними слідства, до неї призвели пряме вторгнення збройних сил Росії 23–24 серпня 2014 року і подальше вчинення воєнних злочинів російською армією.

Только экстренная и самая важная информация на нашем Telegram-канале