НКРЕКП
24.06.2021 11:46

Не треба чекати на спеціальний закон, щоб зменшити вплив найбагатших українців на владу та суспільство. Треба просто жити за законом та приймати правосудні рішення. Натомість поки що ми бачимо "правочудні" дії окремих представників судової гілки влади, яким вистачає сорому прикриватися іменем України.

Про це пише Константин Мурашко в своєму блозі на site.ua.

"Чи не вперше за часів незалежності регулятор у сфері енергетики позбавлений впливу будь-яких фінансово-промислових груп. Звісно, це не до вподоби тим, хто звик впливати на діяльність державних органів через своїх людей. Тому спроби "підсилити" Національну комісію "правильними" професіоналами не припиняються.

Чергова авантюра з метою повернути собі фортецю НКРЕКП триває. Використовують суд, маніпуляції та тлумачення на свій розсуд норм законодавства, що є тривожним сигналом чи то синдрому манії величі, чи то магії багатства.

Хоча насправді розглядається вправа для першокласників. Є указ президента щодо призначення 4 членів НКРЕКП до проведення конкурсів на ці посади, але не більше, ніж на 3 місяці. Пізніше прийнято закон, яким повноваження всього складу Національної комісії визначено на строк 6 років. Запитується, чи треба звільняти посадовців регулятора, якщо закони мають вищу силу над указами? Все, здаємо зошити. А хто у нас не зміг впоратися із завданням?

Перший і, впевнений, останній акт цієї трагікомедії відбувся 16 березня. Завтра регулятор зможе захистити свою незалежність. А Україна відкриє нову сторінку своєї історії, історії становлення громадянського суспільства, гідного європейській родині народів. Коли національне багатство працюватиме на всіх українців, а не на окремих його представників. Запам'ятайте завтрашній день. Це буде початок справжньої деолігархізації", - резюмує експерт.

Як ми писали раніше, судді, які блокують роботу Конституційного суду, попалися на корупції і махінаціях