Володимир Зеленський
06.07.2021 10:39

До Касаційного адміністративного суду надійшов позов голови громадської організації та однойменної партії «Ошукані українці» Олександра Литвина про визнання протиправними дій Президента України Зеленського В.О. щодо складення присяги українському народові та вступу на пост Президента України.

В інтерв’ю виданню From-ua.com Олександр Литвин зазначив, що «у період січня – липня 2019 р. ПП «Слуга Народу» нараховувала 72 особи. Всі вони -  працівники студії 95 квартал, їх родичі або друзі. Тобто на час обрання Президентом України Зеленського В.О., депутатів ВР України від ПП «Слуга Народу» вона була не всеукраїнською політичною партією, а партією – 95 кварталу. Однією з умов участі у виборах громадян була умова надання їм можливості у майбутньому стати членом ПП «Слуга Народу». Вищим керівництвом партії після президентської компанії створено фіктивний електронний реєстр бажаючих стати членами даної політичної сили. Станом на липень 2019 року більше 33 тис. виборців подали електронну заявку на вступ в партію. Однак їх права, передбачені ст. 36 Конституції України обирати і бути обраними на час президентської та парламентської компанії України було проігноровано.

Олександр Литвин

«В даний час, відносно колишніх голів ПП «Слуга Народу» Баканова І.Г., Разумкова Д.О., члена Вищої ради партії - Трофімова С.В., ДБР ведеться досудове розслідування ЄРДР №42020000000002367 за ознаками злочинів, передбачених статтями 109 (захоплення влади), 158 (підробка виборчих документів), 358 (підробка офіційних документів) КК України.  Крім цього, 29.03.2021 року у Верховній раді України  група народних депутатів зареєструвала проект постанови 5414 - «проект постанови про визначення такою, що втратила чинність постанови ВР України від 16.05.2019 року  № 2721-VIII», яким ініційовано скасування інавгурації президента Зеленського В.О.» - сказав О.Литвин.  

«Я очікую, що Касаційним адміністративним судом у складі Верховного суду України, а в подальшому – в результаті апеляційного оскарження у Великій палаті Верховного суду України будуть винесені рішення, які влаштовуватимуть Офіс Президента України. Судова система України сформована таким чином, що верхньою гілкою є Велика палата, рішення якої є остаточним і оскаржити його можна тільки Господу Богу. Стаття 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод гарантує право на справедливий і публічний розгляд справи упродовж розумного строку незалежним і безстороннім судом, встановленим законом.

Проте, судова система і Офіс Президента не готові до публічного відкритого розгляду такого роду судових справ, а тому максимально обмежили право доступу до судочинства, не даючи навіть розглянути справу по суті. Я вбачаю пряме порушення вимог ст. 55 Конституції України та статті 6 Конвенції. Наявні всі підстави для звернення до Європейського суду з прав людини, який має однозначну позицію - справедливий суд займає основне місце у системі глобальних цінностей демократичного суспільства. Тому, питання порушення прав громадян України та доказування нелегітимності Зеленського В.О. як Президента України буде цікавим кейсом у Європейському суді», - прогнозує глава «Ошуканих українців».