закарпатські проугорські політики
05.04.2022 10:39

3 квітня 2022 року в Угорщині відбулися вибори до Парламенту.

За результатами волевиявлення можна зробити висновок, що прихильник путіна, чинний прем'єр В. Орбан, судячи з усього, залишається главою уряду четвертий термін поспіль.

Об'єднана опозиція з невідомої причини набрала значно меншу кількість голосів угорців, ніж прогнозували опитування. 

Не виключено навіть утворення конституційної більшості Орбана та його сателітів.

Зараз вже підраховано 70% голосів, при цьому орбанський блок Fidesz-KDNP отримує 54,85%, Об'єднана опозиція - 33,36%, опозиційна партія Mi Hazánk - 6,44%.

Орієнтовно, орбанська партія також здобуває перемогу в 87 зі 106 мажоритарних округів Угорщини.

134 мандати достатньо для контролю парламенту та конституційної більшості.

Нагадаємо, що політика Орбана заключається у відмові вводити ембарго на енергоносії з росії та транзит амуніції та зброї в Україну територією Угорщини.

Президента України він і взагалі назвав своїм політичним опонентом.

Не зважаючи на усе це, прихильники Орбана з числа закарпатських проугорських політиків цілу ніч святкували перемогу партії «Фідес» в столиці Угорщини.

Мова про Балог Лівію (обласний депутат КМКС), Балог Оскар (депутат Чопської міськради КМКС), Молнар Ласло (депутат Берегівскоі міськради), Добша Іштван (депутат Берегівськоі райради), Буйдошов Янош ( працівник Міністерства нацполітики Угорщини), Андрея Бочкор (депутат ЄП).

Всі вони виїхали по угорським паспортам на початку війни в Будапешт, де засвідчили свою підтримку Орбану.

Гучне святкування у вигляді танців та п’янки співпало з висвітленням воєнних злочинів росії в Київській області, зокрема у містах Ірпінь, Буча, Гостомель.