...чи регіону, але й в Україні у своєму сегменті ринку.

Підприємство працювало у кількох сферах: громадське харчування, торгівля, сільське господарство. Це було бюджетоутворююче підприємство міста. Лише позаминулого року ним було сплачено понад 13 млн грн. різних податків. За версією Міжнародного економічного рейтингу «Ліга кращих», ДП МО України «Білоцерківський військторг» за оцінками його фінансово-господарської діяльності (показники державної статистики та аудиту) визнано «Підприємством року». Військторгівці ввійшли в двадцятку найкращих серед 350 000 вітчизняних підприємств цього рейтингу.

Нині держпідприємство на межі банкрутства. Кількість працівників з майже півтори тисячі скоротилось вдесятеро. Майно підприємства описано, рахунки заблоковані, керівництво підприємства затягали по УБОЗам, прокуратурам та судам.

Як не дивно, до такого стану довести підприємство домігся сам його засновник. Наприкінці 2010 року деякі посадовці Міноборони вирішили перекроїти ринок надання послуг з організації харчування військовослужбовців. Білоцерківський військторг забезпечував харчування майже 11 тисяч наших вояків.

Коментуючи ситуацію що склалася з Білоцерківським військторгом деякі чиновники з різних відомств, які знають цю «кухню» з середини, кажуть, що критична ситуація на підприємстві дійсно створена штучно і пов’язана вона з надзвичайно жорсткою конкуренцією за багатомільйонні контракти з Міноборони на організацію харчування солдат.

Інакше як пояснити той факт, що 18 жовтня 2010 року Кабмін прийняв Постанову № 969, на підставі якої Міністерству оборони було виділено на сплату боргів за харчування військовослужбовців 107 млн грн. Нині вже зрозуміло якими цілями керувались у Міноборони, коли трьом з п’яти підприємств, які працювали на цьому ринку, наприкінці року борги погасили а двом іншим, одне з яких Білоцерківський військторг, вирішили не платити за надані послуги.

Представникам ЗМІ посадовці Міноборони пояснювали, що така ситуація виникла через нібито юридичні колізії. А у лютому 2011-го військторгівців витіснили з ринку. На їх місце засунули ТОВ «Провідна продовольча компанія», без проведення тендеру, на підставі окремого доручення Міністра оборони України від 08.02.2011 року за №1536/з відповідно до якого, з 08.02.2011 року Міністерством оборони України укладений договір з «провідною» компанією. А щодо повернення боргів військторгівцям, то міністр оборони заявив: ”гроші вам ніхто не віддасть ”на блюдєчкє з голубой кайомочкой”, ідіть до суду” , мовляв, де ще необхідно довести факт заборгованості. До речі, військове відомство завинило підприємству понад 50 млн грн.

Білоцерківський військторг вимушено пішов до суду. 14 квітня колегія суддів Господарського суду м. Києва вирішила задовольнити позов держпідприємства і стягнути з Міноборони на користь цього підприємства суму боргу в розмірі 25,5 млн грн.. Раніше підприємство виграло суд у Міноборони на суму 6 млн грн. Нині на розгляді в суді ще один позов військторгів на повернення боргу в розмірі 18 млн грн.. Під час судових дискусій представники військового відомства взагалі відмовлялись визнавати борг перед «Білоцерківським військторгом», мотивуючи це тим, що підприємство мало призупинити надавати послуги з моменту появи заборгованості з боку Міноборони за надані послуги. І це при тому, що договір між сторонами діяв до 31 грудня. За такої позиції, не дивно, що Міноборони подало апеляцію на два перші рішення суду.

А далі більше. Дійшло до абсурду. Міноборони позивається до суду з вимогою стягнути з «Білоцерківського військторгу» понад 35 млн грн., які нібито у 2009 та 2010 роках були безпідставно сплачені Міністерством оборони(!), а військторгівцями безпідставно отримані за послуги з організації харчування солдат. Представники Міноборони чомусь лише зараз вгледіли у договірних стосунках сторін юридичні неузгодженості. Причому лише у договорах з військторгівцями, які працювали на цьому ринку на таких же підставах, як й інші підприємства. Якщо керуватись логікою представників Міноборони не виключено, що завтра «листи щастя» з суду за позовом Міноборони отримають й інші фігуранти цього ринку.

А нещодавно військова прокуратура порушила кримінальну справу за фактом невиплати заробітної плати стосовно в.о. директора ДП «Білоцерківський військторг». У прокуратурі стверджують, що у перші місяці поточного року на рахунки підприємства було перераховано понад 13 млн грн.. І вважають, що ці кошти мали б спрямувати в першу чергу на погашення заборгованості по зарплаті, яка складає 5,5 млн грн.. Але причинам виникнення цієї заборгованості юридичної оцінки не дають.

На підприємстві нову кримінальну справу вважають новим інструментом тиску з боку Міноборони. І пояснюють, що 13 млн про які кажуть представники прокуратури, це кошти, перераховані Міністерством праці та соціальної політики України за виконані послуги з організації харчування школярів і були спрямовані на виплату заробітної плати працівникам, які забезпечували надання послуг саме по шкільному харчуванню, сплати податків та загальнообов’язкових платежів, щодо даного виду діяльності, а також на розрахунки за продукти харчування для школярів тощо.

Передбачаю, що головна мета цього наступу Міноборони на своє ж підприємство «Білоцерківський військторг» – повністю виключити підприємство, як ймовірного претендента на участь в тендері Міноборони на закупівлю послуг з організації харчування у війську. До речі, перший такий тендер у військовому відомстві мали провести наприкінці березня. Його проведення не раз голосно анонсувалось перед представниками ЗМІ. Це той випадок, коли кажуть одне, а роблять інше. Тендер заблокували різними махінаціями, у тому числі – скаргами до Антимонопольного комітету. В результаті тендеру не було. Свій план куратори цього ринку реалізували - одні підприємства викинули з ринку, інші – з величезними вухами лобізму – просунули. До речі, нові господарі солдатських їдалень годують нині захисників за значно вищою ціною ніж їхні попередники за тією ж продовольчою нормою.

Нещодавно міністерство економіки вже вдруге погодило міністерству оборони процедуру закупівлі в одного учасника щодо постачання послуг з харчування у другому кварталі 2011 року на загальну суму 212,78 млн грн.

Нагадаю, замміністра економіки Олександр Сухомлин, який у березні підписав погодження Міноборони на загальну суму 621 млн грн ( на три квартали), у квітні був звільнений з посади. А у Міноборони продовжують і далі «варити бізнес» на солдатській кухні.
Только экстренная и самая важная информация на нашем Telegram-канале