В.Семенюк-Самсоненко: «Об объединении левых сил я слышу только басни от коммунистов с 1998 года»
05.08.2009 17:14
…Украины, экс-глава Фонда госимущества Валентина Семенюк-Самсоненко. В ходе видео-онлайн-конференции Валентина Петровна рассказала, насколько активна деятельность Соцпартии вне парламента, почему не происходит объединения левых сил, почему в 2006 году СПУ и Партия регионов объединились в одну коалицию, и о многом-многом другом.

Предлагаем вашему вниманию полный список заданных вопросов и ответов на них.



Степан: - Чому ж не чутно наших соціалістів, яких ви представляєте в часи кризи, коли людей грабують олігархи і великий бізнес? Чи ви уже заодно з ними? Чи ви уже не за людей?

В. Семенюк-Самсоненко: -
Хочу сказати, що соціалісти і сьогодні працюють не тільки протиставляючи щось олігархам, а й допомагають людям вибороти свої права. Зокрема, дітям війни. 1 серпня пройшла велика акція Союзу жінок України щодо захисту людей, за безпечне харчування і здорову націю, де ми пояснюємо людям, що таке ГМО, що таке барвники і добавки, які заборонені в Україні, а нинішні олігархи і нинішній уряд благословили завезення цього непотребу з-за кордону. Ми постійно йдемо до людей із роз’ясненнями. Спосіб захисту людей сьогодні – лише через громадські організації, через нашу політичну партію і об’єднання в різні організації, де соціалісти їх очолюють і допомагають людям конкретно. Зокрема, гуртожитки, повернення людям конституційних прав, ми надаємо їм юридичні консультації, виграємо суди і повертаємо їм право отримати житло в цих гуртожитках. І це не повний перелік, сюди ще можна додати юридичні консультації і допомогу по поверненню виплат жінкам за народження дітей, соціальних виплат для багатодітних матерів, захист від свавілля на місцевому рівні, зокрема в Сумах, де при допомозі СПУ ми відстоюємо права людей по реалізації молока, також є громадська організація "Захист власників земельних паїв", бо часто капіталісти, які беруть в оренду землю, забувають платити людям - це теж є предметом нашої конкретної роботи. Ми не мовчимо, а діємо конкретно, доходячи до кожної людини, бачачи їх конкретні проблеми.

Юрий, член партии СПУ: - 1. Бывшие члены СПУ - Юрий Луценко, Иосиф Винский, Станислав Николаенко, Александр Баранивский, Василий Волга, Игорь Урбанский - кто они по вашему? - патриоты, предатели интересов партии социалистов или случайные люди в партии?

2. Кто их рекомендовал на самые высокие посты в партии и государстве? (второй вопрос риторический).

3. Как Вы относитесь к предложениям, исходящих из первичных организаций СПУ, внести изменения в устав СПУ, ограничив пребывание секретарей всех уровней на избирательных должностях непрерывно не более чем два срока.

В. Семенюк-Самсоненко: -
1. Вони всі колишні члени партії, які хто вийшов, кого виключили, не пройшли випробування владою, здались і залишилися у владі. Тим самим служать олігархам.

2. В 2005 році Луценка, Ніколаєнка, Баранівського рекомендувала партія. В 2007 році вони вже до складу СПУ не входили, лише Станіслав Ніколаєнко був запропонований на посаду міністра освіти. Всіх решту партія не рекомендувала.

3. Питання риторичне, можна обговорити його на з’їзді в рамках статуту. Головне, щоб воно мало підтримку серед членів партії.

Оксана: - Как вы относитесь к идее приватизации (аренды) прибрежной полосы Ялтинского морского порта и организации здесь парусного яхт-клуба?

В. Семенюк-Самсоненко: -
Можу сказати одне - відповідно до законодавства по приватизації порти не підлягають приватизації, також відповідно до кодексу і Віденської конвенції по охороні морського дна і морського ландшафту дані об’єкти не підлягають приватизації. Оренда можлива відповідно до закону про оренду державного і комунального майна. Але все це треба вирішувати на рівні і міської влади, і на рівні держави. Якщо там отримані і оформлені документи відповідно до закону про розподіл земель державної і комунальної власності. Чому я кажу «якщо» – бо до сьогоднішнього дня цей закон не виконаний, ні один підзаконний акт не введений, інвентаризація земель не проведена. Тому що стосується землі, відповідь моя однозначна – треба виконати всі ці роботи і прийняти нормативну базу. А що стосується порту, я ще раз повторюю, що він заборонений до приватизації.

Марта: - Валентина Петровна! В последнее время оживились региональные отделения "Союза жинок", лидером и вдохновителем которого Вы являетесь. Для Вас, как для кандидата в Президенты, это дополнительная поддержка или альтернатива ослабевшей СПУ?
Спасибо.

В. Семенюк-Самсоненко: -
Це спільна робота СПУ і Союзу жінок України. Партія сильна тоді, коли є громадські організації, які підтримують партію, які конкретно працюють над тими програмними засадами, які визначені в їхніх статутах. Слід врахувати, що завжди, коли державі було важко, бралися за руки жінки. За руки і за роботу. Партія буде сильна і жінками, і своїми структурами, і разом ми переможемо.

Степан: - Як могли, соціалісти, в особі Мороза, зрадити людей із партією Регіонів, в особі Януковича?

В. Семенюк-Самсоненко: -
Партія соціалістів і Мороз не зраджували людей. Формування коаліції в іншому складі було обумовлено тим, що помаранчеві уже тоді, в 2006 році, не могли знайти між собою спільної мови і ладу. Сьогоднішня коаліція, яка вже складається виключно з помаранчевих - тому доказ. Що тоді гризлися, що на даний час. Але тоді ми заважали, і тому вони прийняли рішення про дострокові вибори. Сьогодні соціалісти вже не заважають, а ви самі бачите, який лад у помаранчевих. Соціалісти пішли на коаліцію з Партією регіонів тому, що більше 30% громадян проголосували за Партію регіонів, і ми пішли на коаліцію з людьми, які проголосували за Партію регіонів. І по мірі можливості впливали на виконання в державі соціальних програм, соціальних законів, які були прийняті при нашій участі. Доказ тому - прийняття закону про дітей війни, закону про пенсійне забезпечення, які сьогодні не виконуються. Нема кому виконувати. Нема соціалістів - нема кому контролювати виконання.

НАТАША: - Валентина Петровна,скажите ,пожалуйста,я, конечно, понимаю,что власть всё никак не накушается и денег много не бывает,но до каких пор это может продолжаться:сплошная нищета и безпредел???Можно ли будет вам доверять как президенту,если после того как вы вышли замуж за богатого мужчину,вы перестали уделять политической жизни,как это должно быть,а не как нынешние политики,которые кроме как о себе ни о чем не пекутся,вас не видно,хотя и похорошели как женщина.
Вообще-то достал этот бардак,мне лично стыдно за нашу страну!

В. Семенюк-Самсоненко: -
Політична палітра в парламенті сформована таким чином, як за неї проголосували громадяни. Сьогодні при владі одні ліберали і капіталісти, про вас думати нікому. Сьогодні в України не дикий капіталізм, а феодалізм. При соціалізмі ми мали безкоштовну освіту, гарантовану роботу, можливість полікуватись, мати достойну старість, забезпеченість. Ми фактично в Україні втратили соціалістичну систему. Тому країна іде по шляху феодального устрою. Змінити треба сьогодні побудову системи соціалістичною, тобто так, як сьогодні є в багатьох європейських країнах. Зверніть увагу, Обама, як кандидат в президенти, об’явив, що хоче побудувати шведський соціалізм в США. Він чітко зрозумів, що той лад, який в них був і є, потребує переходу до нової моделі - соціалістичної. Наші ліберали тягнуть до періоду середньовіччя, тому, якщо хочете соціальний захист і щоб не було стидно за країну, треба мати альтернативу капіталістам - тобто соціалістів. На жаль, на цих виборах капіталісти і ліберали говорили і обіцяли багато в соціальному плані, але не виконують і ніколи не будуть виконувати, бо їхня сутність - думати лише про себе. Тому пропоную і вам приєднатись до боротьби за соціальну справедливість, щоб не було стидно за державу Україна.

Мій чоловік сьогодні мені помічник. А те, що він терпить від нинішніх капіталістів - я тільки йому співчуваю. Але і цю навалу ми здолаємо. Я не з слабких жінок. Довірите посаду президента - як працювала все своє життя, так і буду працювати, бо знаю ціну відповідальності перед людьми, труднощів не боялась і не боюсь. Я берегиня в сім’ї, і буду в державі.

Надин: - Здравствуйте, уважаемая Валентина Петровна!
Я всегда с большим вниманием слежу за вашей политической и государственной деятельностью. Понимаю, как тяжело вам, честному правдивому человеку, который сделал себя и свою карьеру честно, без помощи интриг и покровителей, выживать в этом гадюшнике, подназванием украинский политикум". Валентина Петровна, а может плюньте вы на этот серпинтарий, в котором уже все давно друг друга перекусали и продолжают кусать. Неужели Вы за свою жизнь не заслужили право спокойно отдохнуть? Ведь ничего хорошего из этого государства уже не получится, потому что таким людям как вы и ваши соратники здесь никто не даст работать?

В. Семенюк-Самсоненко: -
Одне те, що ви сьогодні задаєте запитання, говорить про небайдужість і дійсне спостереження за нами. Як громадянин, бачачи, що насувається на Україну, опустити руки я не маю права. В свій час в 1994 році, ідучи на вибори як кандидат в депутати до Верховної Ради, дала слово людям - не здаватись. Тому в своєму житті завжди діяла по принципу: хто, якщо не я. І мої колеги-партійці. Тому давайте разом з вами будувати Україну як державу, якою б гордився весь світ. І центр Європи буде в Україні, я в цьому впевнена, бо сьогодні багато небайдужих людей, в тому числі і ви. А відпочивати будемо на пенсії.

Семенюк: - Чим ви кращі за Тимошенко, що йдете в президенти? Що ви, що вона на країні нажилися. Тільки вона на Уряді, а ви на ФДМ

В. Семенюк-Самсоненко: -
Прийшовши в фонд, за 15 років незалежності хоч порахувала майно, що залишилося в державі, і спасла те, що можна було спасти. Відновлювала роботу підприємств, які були в сфері управління фонду. Чи нажилася - подивіться мою декларацію. За кордоном дітей не вчила і не вчу. Я іду в президенти, тому що привикла працювати, і я мирянка, і по складу характеру привикла об’єднувати людей, працювати, а не ламати. Ніколи не була руйнівником. Моя відмінність з Тимошенко в тому - вона руйнівник, а я берегиня.

Анатолий Шарий: - У меня несколько вопросов:

1. Где Вы живете, и за какие средства приобретено это жилье?

2. На чем Вы передвигаетесь, и за чьи деньги приобретены эти авто?

3. Какая официальная зарплата главы Госимущества?

4. Эта официальная зарплата подвигла Вас на такую рьяную борьбу за место главы Госимущества, или у Вас , как у всех чиновников, "душа болит за Украину"?

5. Как живет Ваше родное село? Оно уже стало островком благополучия на карте Украины? Полчему вы двигаете в политику, рассказывая, как все сделать хорошо, но не можете родное село привести в порядок?

Большое спасибо за правдивые ответы.

В. Семенюк-Самсоненко: -
1. Живу з чоловіком в його квартирі, яка була придбана ним до нашого одруження.

2. Автомашина, яка рахується за мною, використовується для громадської організації Союзу жінок України. Машина національного виробника. Машини чоловіка придбані до одруження. Я не питаю, де він їх брав. Він купував їх зі своєю першою дружиною. І здавав декларацію відповідно до законодавства.

3. 12 тисяч гривень.

4. Я матеріально відповідальна людина, адже все майно в Україні на обліку в Фонді держмайна - це те, що було зроблено мною і колективом працівників фонду. В любому закладі, чи у колективному підприємстві, чи в акціонерному, повинен бути акт прийомки-передачі, і повинен діяти закон, по якому матеріально відповідальні люди повинні здавати пости відповідно до законодавства України. Якщо сам Кабмін чи парламент, який ухвалює закони, не виконує їх, в тому числі і звільнення з посад керівників ФДМ України, де все майно України, тобто громадян України, - то така і відповідальність цих інституцій, якщо вони не хочуть діяти відповідно до законодавства. За посаду не трималась, не тримаюсь, я на неї навіть не просилась. Але моє завдання було спасти те, що можна було спасти. І поки не буде акту прийомки-передачі, звичайно, я буду судитися і відстоювати свої конституційні права, і показувати приклад для інших, в т.ч. і для чиновників, що потрібно діяти по закону, а не жити по поняттях, як це робить сьогодні Тимошенко.

5. До приходу в парламент село було повністю газифіковано, і це робила я із своїми односельчанами. Не чекала на милість держави. На сьогодні в моєму селі є дороги, побудована нова школа, працює колективне господарство, прибутково, рентабельно. І про мене можуть люди сказати на конкретних діях – що робила до політики, і що роблю сьогодні. Невипадково, що вони постійно голосують за представників Соцпартії. Бо знають і мене, і моїх однопартійців.

Незнайка: - Валентина Петровна! 27 июля вы, по сути, обвинили коммунистов в том, что они не высказали своей позиции относительно приватизации ОПЗ. Честно скажу: я вам поверил и возмутился. Стал рыться по теме и узнал, что еще 25 июля коммунисты разбили палаточный городок у стен Одесской облгосадминистрации и начали сбор подписей против продажи этого предприятия. Кроме того, подготовлен законопроект Симоненко-Царькова о включении ОПЗ в список стратегических объектов, не подлежащих приватизации. Скажите, вы просто не знали об этом, когда делали свое заявление или были какие-то другие причины? И второе. Вам не кажется, что такие непродуманные (на мой взгляд) и не отвечающие реальным фактам слова могут навредить перспективе объединения левых вокруг единого кандидата на выборах президента?

В. Семенюк-Самсоненко: -
Про палатки абсолютно нічого не знала, бо в ЗМІ ніде цього не було. Проект закону ще потрібно прийняти, а так як парламент заблокований, це під великим питанням. Але саме головне інше - що є депутати-комуністи, які відповідно до закону про статус народного депутата можуть звернутись до суду і припинити підготовку до приватизації. Так, як це робила я в 2004 році, будучи головою спеціальної контрольної комісії. А сьогодні голова цієї комісії – якраз комуніст Мармазов. То чому вони не діють конкретно? Говорити загальні речі на мітингах із трибуни легше, ніж відстоювати позиції в судах, займаючись конкретикою. І те, що я говорила, я говорила людям чесно, бо про об’єднання лівих сил зі сторони комуністів я тільки слухаю байки, починаючи з 1998 року. Загальні лозунги без конкретних дій. Так само як і захищати людей, захищати державну власність, як вони розповідають, на словах без конкретних дій легше, ніж конкретно вирішувати питання. А ще зверніть увагу – Одеська обласна державна адміністрація не продає завод, чому вони не розбили палатки перед фондом держмайна?

Вика: - У вас было выпущено много календарей -- для чего?

В. Семенюк-Самсоненко: -
Щоб люди ними користувались. І знали, що таке громадська організація «Союз жінок України за майбутнє дітей».

Николай. г Днепропетровск: - Стоит ли так трястись над Украинскими предприятиями. Без специалистов и новых технологий - это куча железобитона, если не сейчас то в ближайшем будущем. Тем более, что на РЕАЛЬНОЙ науке, и подготовке хоть что - то знающих инженеров - технарей на Украине поставлен крест, раз и навсегда!

В. Семенюк-Самсоненко: -
Можна з вашим питанням погоджуватись, якби не ті пропозиції і дії, які ми робили на протязі всього періоду часу. Коли при соціалісті Ніколаєнку, як міністрі освіти, держзамовлення на спеціалістів-технарів було 51%. Сьогодні все це знищено, тут ви маєте рацію.

Андрей, г. Одесса: - 1. Если будет референдум о придании русскому языку статуса государственного, какой процент населения, по Вашему мнению, проголосует "ЗА"?
2. Если более половины населения Украины выступает за придание русскому языку статуса государственного и это мнение властью игнорируется, может ли такая власть называться демократической?
3. Один из вариантов решения языковой проблемы – федерализация Украины. Ваше мнение?

В. Семенюк-Самсоненко: -
1. Мене важко відповісти, але я думаю, що це буде більший відсоток, бо громадян в східній частині більше, ніж у західній. Але все це залежить від самих громадян і їхньої позиції.

2. А может ли демократическая власть через телебачення з’ясовувати свої управлінські дії? А может ли демократическая власть не выполнять законы? Тому питання двояке. Таку демократичну владу обрали.

3. Система устрою в державі визначена Конституцією. Мовне питання визначається законом про мови. Всім треба діяти по закону.

Віктор, Ніжинський р-н: - У нас бувший народний депутат отримує таку пенсію як решта села. Як можна "простим смертним" рахувати зарплату для пнесії за 170 місяців а "вибраним" за може три останні ? Як може редактор районної газети з тиражем 2 000 екз. отримувати пенсію 5 000 грн., а директор нашої школи 900 грн? І Ви серед вибраних, всі Ваші слова - блуд. Щось не разу Ви не виступили за народ по суті: не голодували, не відмовились від непомірно великої зарплати і т.д.

В. Семенюк-Самсоненко: -
Всі дії, які ми приймали, включаючи акції, якраз були на захист в тому числі і вас. В 2006 році Верховна Рада ухвалила закон про пенсійну реформу, яка давала б можливість мати зарплату людям у відповідності до стажу роботи, до кількості пророблених років, і праву обрання або 100% державну, або змішану пенсійну систему. На жаль, сьогодні цей закон припинено і не діє, бо капіталісти думають лише про себе, і тому зробили все, щоб присутності СПУ не було в парламенті, і роблять все, щоб закон не вступив в дію і не виконувався. Бо лібералам вигідно тримати людей в постійному очікуванні і обіцянках. Вам постійно обіцяють, а ви за них голосуєте. Ми, соціалісти, будучи в коаліції з Партією регіонів, з капіталістами, разом провели цей закон, але сьогодні він заблокований так званими демократами. А контролювати його виконання нема кому.

Артем, Киев: - Валентина Петровна, как бы вы оценили заканчивающийся сегодня визит Патриарха Кирилла в Украину? Означал ли что-то этот визит лично для вас?

В. Семенюк-Самсоненко:
- Зустріч з Кирилом в Печерській лаврі була приємною. Вважаю, що питання мирські повинні вирішувати самі громадяни. І приємно те, що ми, громадяни України, сприймаємо з радістю і візити представників релігій, і віце-президентів, і політиків. І навіть різні думки, що складаються відносно приїзду слід сприймати як розуміння людей бачити присутність в державі шановних гостей.

Иван из Харкова: - Уважаемая Валентина! А что это за очередная ругань произошла между вашим лидером Александром Морозом и Натальей Витренко на днях? Вы могли бы прояснить ситуацию?

В. Семенюк-Самсоненко:
- Наталя Вітренко, як жінка емоційна, завжди все розрушує і тільки копається в брудній білизні. Тому Олександр Олександрович, як коректний чоловік, відповів їй так, як відповів. Це не ругань, це політичні шаржі один одному. А вам оцінювати.

Степан: - вибори Тимошенко будуть фінансуватись за рахунок кредитів МВФ, Януковича, за рахунок кредитів Ахмєтова, а хто буде фінансувати вашу виборчу кампанію?

В. Семенюк-Самсоненко:
- Найбільша цінність Соцпартії - це наші люди. Ніякими коштами ціну їх не виміряти. Тому ми, напевно, єдина партія, яка живе за рахунок внесків і підтримки середнього і малого бізнесу.

Алла: - Здравствуйте, Валентина Петровна. Как вы считаете, нужно ли продавать Укртелеком в частные руки? С одной стороны - государственный монополист, а с другой - кто знает, какие сюрпризы может преподнести новый частный хозяин.

В. Семенюк-Самсоненко:
- Продавати Укртелеком в період, коли йде страшенне падіння на фондовому ринку, інфляція, кидки курсу долара - це злочинство. Бо за реалізований об’єкт завтра не купиш і шкарпетку. Крім того, на сьогодні діє стара програма приватизації 2000-2002, яка прописана і проголосована в сесійному залі в 2000 році, після походу, який було організовано Тимошенко в Український дім, проголосовано всіма кінцівками, руками і ногами, а не картками, як це передбачено регламентом Верховної Ради. Ця програма була прийнята на замовлення мафії, бо у програмі прописано, що об’єкти стратегічного призначення продаються як об’єкти малої приватизації. Тобто, великі об’єкти стратегічного призначення - по правилах для кіосків. Тому в березні 2008 року президент за рішенням РНБО видав указ №200, який забороняє приватизацію об’єктів стратегічного призначення до ухвалення нової програми приватизації, зміни до законодавства про приватизацію, і прийняття галузевих програм. Ми фактично втратили роботу окремих галузей, таких як нафтопереробна, машинобудівна і інші. Якщо хочемо знищити ще й телеком, то продати його саме в цей період. Тому я категорично проти приватизації в такий період і в такий спосіб, який сьогодні прописаний в нині діючих нормативних документах.

Сергей: - Обсуждалась ли возможность объединения СПУ с новым политическим проектом Иосифа Винского под следующие парламентские выборы? Почему, кстати, на ваш взгляд, Винский из всех партий уходит со скандалами? Он что такой сложный человек?

В. Семенюк-Самсоненко:
- Ні, не обговорювалась. Та й обговорювати нема про що. Фінансовий проект олігарха Вінського?

жилин: - Здравствуйте,Валентина Петровна!Приведу аналогию.
У нас концентрируется что-то около 40% мировых запасов марганца (по разным подсчетам - от 30% до 60%).Это дар Божий.Это стабильный источник пополнения бюджета.Это едва ли не единственный способ заработать валюту.В США существует Федеральная Резервная Система,значащая для Америки примерно то же самое,что для нас металлургия:печатать доллары все еще рентабельно.Безусловно,печатный станок ФРС в значительной степени контролируется семьями Ротшильдов,Морганов,Банком Англии и еще кем-то.Но никому же в голову не придет передать его из федеральной собственности на баланс какой-нибудь корпорации!Конгрессмен,ляпнувший о таком,может смело и демонстративно стреляться,а лица,организовавшие такую "схему", мгновенно получат срока заключения длиннее,чем история Америки.
Аналогия,конечно,утрированная,но у нас так любят во всем подражать Западу.А ведь там все жизненно важные вещи - от атомной энергетики до аэродромных покрытий и техасских запасов нефти - принадлежат государству.Нет на Западе и практики приватизировать прибыльные промышленные объекты - убыточные и только убыточные!Никак не могу для себя решить задачку для первокурсника:при управлении государством крепкое и налаженное предприятие приносило в бюджет всю прибыль.Во сколько раз эффективнее оно должно работать после приватизации,чтобы налоговые отчисления составляли прежнюю сумму дохода государства?Я интересовался данными по"Криворожстали".Упаси Боже,я не прокурор,но мне стало горько,что у нас не Америка.Скажите по совести,Валентина Петровна,зачем нужно было продавать тяжкими трудами построенную "Криворожсталь"?Не так же поступает и алкоголик,вынося из семьи бесценные вещи в обмен на стакан водки?Зачем продаются предприятия,худо-бедно держащиеся на плаву?До каких пор сбыт всенародн ого достояния и кредиты МВФ под людоедские условия будут упорно именоваться "инвестициями"?Крики про новые рабочие места - это ведь погремушка для кретинов при хладнокровном добивании остатков внутреннего рынка.Очень хочется ответа по существу.сПАСИБО.

В. Семенюк-Самсоненко:
- Дійсно, в Україні сьогодні йде заполонення доларом. Залежність від іноземної валюти настільки велика, що ви бачите на реальних кидках з доларом, йде знищення виробництва і реалізації продукції виробництва. Гра в наперстки продовжується наперсточниками при владі, тому заполучення гри в наперстки, яке відбулося і відбувається в Україні, говорить про те, що так побудована капіталістична система. І напевно доказ тому, що сказав Обама - відхід від управління держави капіталістичним способом і перехід до соціалістичного, - говорить про те, що той спосіб управління за допомогою долара, як в США, так і в інших державах, - буде мати кінець. З доларом США буде те, що колись було з радянським рублем. Просто ще час працює проти нас.

За Криворіжсталь дуже боляче як вам, так і мені. В 2004 році до початку приватизації Пінчуком (зятем Кучми) я подавала в суд як фізична особа і депутат Верховної Ради, і зробила все, щоб повернути його до державної власності, робила все, щоб його не продати, але Тимошенко, будучи прем’єр-міністром, прийняла інше рішення. Не дивлячись на те, що сам Пінчук пропонував залишити його в руках держави і поки не повертати йому кошти, затрачені на першу купівлю, а заключити з ним договір з тим, що коли будуть гроші в державі, тоді повернути, але головне – не продавати, особливо іноземцям. Але на жаль Криворіжсталь продали, 8 млрд. Тимошенко отримала на ЄЕСУ (своя комерційна структура) по рішенню суду, судді Замковенка, Печерський суд. За цю аферу вона його взяла в списки і зробила депутатом в 2006 році, як розрахунок за 8 млрд. Решта коштів пішли в каналізацію. А може Тимошенко перед виборами їх знов буде шукати заради піару. Не виключаю такий сценарій.

У вересні минулого року Фонд держмайна України перевірив і зафіксував невиконання інвестзобов’язань, але на жаль спеціальна контрольна комісія на чолі з комуністом Мармазовим, розглядаючи питання на засіданні, почала звинувачувати ФДМ в тому, що ми дуже вимогливі до компанії Міталл Стіл Кривий ріг. До речі, в 2006 році, коли компанія не хотіла піднімати зарплату працівникам, фонд добився, щоб людям підняли зарплати. В 2007 році не хотіли виплачувати 13-ту зарплату і платити державі дивіденди. ФДМ добився, щоб зарплату виплатили і дивіденди отримали. В вересні, як я казала, спеціальна контрольна комісія викручувала руки працівникам ФДМ, і в результаті комуністи стали ініціаторами моєї відставки, про що проголосували в залі. Із 9 членів комісії, які перевіряли умови конкурсу Криворіжсталь, 8 чоловіків після цього було звільнено. Розправляються над неугодними. Крім того, сьогодні укладена додаткова угода, де вказано, що поки йде криза, ніякого контролю над зобов’язаннями не здійснювати. Все це з доручення і благословення Тимошенко.

Кредити - це біда України. На сьогодні, як тільки дитина народилась, вона вже винна 2,5 тисяч доларів на душу. Будуть платити ще й правнуки. Саме головне, що до кредитів МВФ додаються ще й кредити, отримані під гарантії уряду, які отримують комерційні структури, в основному олігархи, отримують кредити за кордоном, і в більшості вони їх не сплачують, за них платить держава Україна з наших з вами податків. Тобто, одні, маючи можливість бути присутніми у владі, а для того вони й платять на виборах, щоб бути присутніми, а завтра за ваш рахунок будуть розраховуватись по кредитах, придбавши при цьому заводи, пароходи, острови, кораблі і т. ін. Саме тому Верховна Рада голосувала за звільнення мене з займаної посади, щоб я не назвала прізвища тих, хто отримував кредити під гарантії уряду, ці кредити не повертали, купували заводи, приватизовували заводи (зверніть увагу – до 2005 року), і за них забували платити гроші. Вони вкрали право отримати інформацію про національне надбання, тобто майно, у вас.

Виктор: - Как Вы относитесь к выбиванию долгов коллекторскими агенствами, заключившими договора с "Херсонкоммунэнерго" и "Херсонводоканалом" за коммунальные услугис с юридически неграмотного населения г. Херсона с целью лишить их права на применение судом срока исковой давности и законны ли эти договора?

В. Семенюк-Самсоненко:
- Дія колекторських груп в Україні не передбачена законодавством. Користуючись, як ви говорите, юридичною неграмотністю населення, шулєри спільно з наперсточниками створили систему вибивання. Спочатку силою вручали кредити, а потім силою вибивають. Це так, як сьогодні діється і в банківській системі: одні клали кошти на депозити під великі відсотки, інші брали кредити, в результаті зіштовхують одних громадян з іншими. Як кажуть, розділяй і властвуй. В результаті люди позбавляться останнього - майнових активів, права на житло. Що стосується «Херсонкомуненерго» і «Херсонводоканалу», зверніться до обласного комітету Соцпартії, вони вам обов’язково допоможуть в юридичному плані. А я це питання візьму собі на контроль.