Політолог про нинішні вибори: Подивіться на мажоритарні округи, там дуже багато випадкових людей
15.07.2019 13:50

«Слуга народу» фактично не каже, навіщо їй потрібна монопартійна більшість у Парламенті. Про це в ексклюзивному коментарі інтернет-виданню Новости Украины – From-UA розповіла український політолог, директор Інституту національної стратегії України Олеся Яхно.

За словами нашої співрозмовниці, кожні вибори в Україні є гарячими в силу різних особливостей, і у цієї кампанії їх декілька.

«По-перше, ці вибори дочасні, дострокові, і в цьому сенсі в них бере участь дійсно велика кількість людей, які є випадковими з точки зору політики. Я маю на увазі мажоритарні округи. Ці фігури дуже часто об'єктивно заслуговують на критику з боку тих, хто активно за цим процесом спостерігає», - каже політолог.

«Ми знаємо, що на дострокових виборах не обов'язково заповнювати електронні декларації, і це теж відіграє свою роль. Крім того, ми бачимо логіку президентської кампанії, коли вибори, по суті, продовжуються або відбуваються на тренді президентської кампанії. Нібито новий тренд, нові обличчя замість старих облич», - додає експерт.

Олеся Яхно також звертає увагу на «певні змістовні речі, які у багатьох викликають запитання щодо того, чого можна очікувати після парламентських виборів».

«Ми знаємо, що партія, яка претендує якщо не на однопартійну більшість, то точна на більшу партію в коаліції - «Слуга народу», фактично не каже, навіщо їй потрібна ця монопартійна більшість. Я маю на увазі якісь змістовні зрозумілі речі. І є дійсно великий ризик того, що можуть бути сформовані коаліції виключно під посади», - застерігає співрозмовниця видання.

«Є партії, які кажуть, мовляв, за будь-яких обставин хочемо увійти в коаліцію. А є партії, які відверто заявляють, що вони хочуть повернутись до нейтрального статусу України, до дружби з РФ. А позиція «Слуги народу» розмита. Вона була розмита і під час президентських виборів, і зараз розмита, і невідомо, в яку сторону це далі може розвиватися», - констатує експерт.

«Тому гострота цієї кампанії пов'язана, по-перше, зі змістовними речами, а по-друге, просто з тим, що є багато політтехнологічності у діях політиків, а зміст залишається незрозумілим», - резюмує політолог.