Український науковець, політолог і доктор політичних наук Валентин Бушанський вважає, що всі конфлікти, які виникають між САП і Венедиктовою, «це щось зі світу дарвінізму».

Про це він розповів інтернет-виданню Новости Украины — From-UA.

Коментуючи звернення Венедиктової до САП з вимогою надати звіт за 5 років роботи,

політолог зазначив, що у цьому немає нічого дивного, адже воно підзвітне ГПУ. Однак він наголосив, що люди, які працюють в САП, НАБУ і НАЗК пливуть за течею і можуть служити будь-якій владі.

«Тут є два питання. Перше — суто формальне і організаційне. САП є частиною ГПУ. Тобто очільник САПу в організаційній ієрархії стоїть нижче, ніж генпрокурор, і САП повинен звітувати перед ГПУ. І те, що пані Венедиктова вимагає звіт і вимагає пояснень, вимагає показати результати роботи органу, в якому люди отримують колосальні зарплати і на утримання якого йдуть колосальні кошти, в цьому немає нічого такого, що виходить за рамки адміністративного права, законів, норм, на основі яких діють САП і ГПУ. Це один аспект. І другий аспект: я би не перебільшував політичну ангажованість САПу, я б не квапився стверджувати, що САП — це є орган, якій має певні політичні преференції і є опозиційним по відношенню до чинної політичної влади. Є ті результати, які ми бачимо в діяльності САП, в діяльності інших антикорупційних органів — НАБУ, НАЗК. Ми бачимо, що ці люди не мають ні принципів, ні бажання працювати. Ці люди — флюгери, і вони пливуть за течею, вони можуть служити будь-якій владі, але в першу чергу і САП, і НАБУ, і НАЗК служать собі — своєму статусу, своєму его і своєму оптимістичному погляду на життя. І всі конфлікти, які виникають між САП і пані Венедиктовою, це щось зі світу дарвінізму», - пояснив Бушанський.

Только экстренная и самая важная информация на нашем Telegram-канале